Eliška Bučková pro Anabell

Poruchy příjmu potravy jsou v současnosti zmiňovány často v souvislosti s trendy vyhublých modelek a jejich negativními vlivy na vnímání vlastního těla u mladých dívek. Myslíme si, že je důležité o tomto tématu mluvit, a snažit se podporovat kohokoliv, u koho máme podezření, že by mohl nějakou z poruch příjmu potravy trpět. Ačkoliv jsou mladé dívky rizikovou skupinou, chtěly bychom zdůraznit, že se problémy mohou týkat jak žen, tak mužů, a to v jakémkoliv věku. Také bychom rády poukázaly na to, že ačkoliv se fotografie a videa zdánlivě dokonalých žen prezentované v médiích určitou měrou mohou podílet na vzniku poruch příjmu potravy, většinou se za touto poruchou skrývá určitý hlubší, často okolím přehlížený či nerozpoznaný problém. Lidský zájem o takového člověka a o to, co ho trápí může být prvním krokem k uzdravení.

Rády bychom dnes sdílely video centra Anabell s komentářem České Miss Elišky Bučkové, která si obdobím extrémních diet a nezdravé štíhlosti také prošla.

Jsme rády, že našla sílu si svůj problém uvědomit, řešit jej a dokonce o něm otevřeně promluvit. Centrum Anabell, které video vytvořilo, je organizace, která nabízí kvalifikovanou a profesionální pomoc lidem s poruchami příjmu potravy – je tedy možné se na tuto organizaci kdykoliv obrátit. Více informací lze najít na webu: http://www.anabell.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*