Programy pro firmy
Péče o druhé: Podpůrný rozhovor, aneb Jak být oporou pro dítě/dospívající*ho
Připojte se k nám a naučte se, jak svým dětem poskytnout potřebnou podporu a porozumění (nejen) v náročných životních situacích.
Jako rodiče jste pro vaše dítě nejbližším dospělým člověkem a vaše role je jedinečná a nezastupitelná. 78 % dětí a 50 % mladistvých by si přálo najít v případě duševních obtíží pomoc u rodičů nebo jiných blízkých dospělých a více než tři čtvrtiny vyjádřily, že když je jejich okolí podpůrné, pomáhá jim to říci si o pomoc. Vaše dítě znáte lépe než kdokoli jiný a každodenně s ním mluvíte – naším hlavním cílem je vás v této dovednosti podpořit.
V rámci našeho workshopu vám poskytneme zásadní tipy a informace k vedení citlivého a podpůrného rozhovoru s vašimi dětmi. Také se naučíte rozpoznávat varovné signály v případě duševních obtíží a podíváme se na to, jaké služby vám mohou pomoci v oblasti dětského duševního zdraví, případně kam se můžete obracet jako dospělí, kteří mají obavy o dítě.
Z workshopu si odnesete:
- naučíte se zásadní kroky při vedení rozhovoru s dítětem a dospívajícím
- vyzkoušíte si vést podpůrný rozhovor v menších skupinkách
- schopnost rozpoznat varovné signály duševních obtíží u dětí a mladých
- znalost možností odborné pomoci, kde ji hledat a proč se jí nemusíte bát
Co vám workshop nepřinese:
Tento workshop není určen pro odborníky ani studenty pomáhajících profesí.
Workshop vás nenaučí vést terapeutický rozhovor nebo poskytovat krizovou intervenci. Tyto intervence by měly být prováděny odborníky nebo odbornicemi s příslušným vzděláním a výcvikem. S hledáním terapeutické, krizové či sociální služby vám může pomoci náš rozcestník.
Péče o sebe: Jak se starat o svou duši?
Přes 80 % dospělých si myslí, že duševní zdraví je stejně důležité jako fyzické. Jak ale poznáme, že potřebujeme pomoct, když duševní onemocnění není vidět? A co můžeme udělat proto, abychom o duševní zdraví pečovali stejně jako o to fyzické?
Na našem interaktivním workshopu vás seznámíme s tématem duševního zdraví, wellbeingu a jeho hranic. Osvojíte si základy péče o duševní zdraví a v zážitkové části vám představíme praktické techniky, které můžete trénovat doma i v práci. Nakonec vám nabídneme možnosti, kde hledat pomoc, když se necítíte dobře, a jak poznat, že je to třeba.
Z workshopu si odnesete:
- základní informace o tématu duševního zdraví;
- základy psychohygieny;
- tipy na vlastní wellbeing v práci a work-life balance;
- praktické mindfulness techniky na každý den a
- znalost možností odborné pomoci, kde ji hledat a proč se jí nemusíte bát.
Program v angličtině je zpoplatněn částkou 2000 Kč.
Péče o sebe: Jak předcházet syndromu vyhoření?
Stres je všudypřítomný a s jeho riziky se setká více než polovina z nás. Kam až takový stres může dojít, jak se mu bránit a jak mu nepodléhat? Ne každý, kdo hoří pro svou práci, vyhoří – ale je dobré vědět, jak tomu předcházet.
Interaktivní workshop vám pomůže rozpoznat včas varovné signály syndromu vyhoření a poskytne vám konkrétní tipy na to, jak vyhoření předcházet. Podíváme se také na to, jak se se syndromu vyhoření postavit, když už ho prožíváte vy nebo vaši kolegové*yně. Zaměříme se také na chronický stres, jeho zvládání a nastavení work-life balance tak, abychom ho ideálně vůbec nepotkali.
Z workshopu si odnesete:
- konkrétní tipy na to, jak předcházet syndromu vyhoření;
- praktické techniky zvládání stresu;
- tipy na vlastní wellbeing v práci a work-life balance a
- znalost možností odborné pomoci, kde ji hledat a proč se jí nemusíte bát.
Program v angličtině je zpoplatněn částkou 2000 Kč.
Péče o sebe: Relaxace I a II
O tom, že odpočívat je třeba, všichni víme. Náš workshop, příp. i jeho pokračování vám pomohou uchopit relaxaci tak, aby zapadla do vašeho denního rytmu a nebyla jen další položkou na to-do listu. Chcete si námi na chvilku odpočinout a nechat odplout starosti všedních dní?
Interaktivní zážitkový workshop vás provede tím, jak relaxace zavést do svého každodenního života tak, aby vám pomohly zvládat pracovní i všední zátěž s větší lehkostí. Relaxace si na workshopu osaháte, vyzkoušíte a odnesete si metody, které vám sednou nejvíc. Po poradě s vámi navrhneme soubor aktivit přizpůsobený vašim přáním a požadavkům, kterému se budeme věnovat. Setkat se můžete s Jacobsonovou svalovou progresivní relaxací, imaginací, mindfulness, Schultzovým autogenním tréninkem a různými krátkými technikami, které lze snadno použít během dne.
Z workshopu si odnesete:
- evidence-based poznatky o přínosech relaxací;
- znalost několika relaxačních technik a praktické tipy na jejich používání;
- poznatky o stresu a wellbeingu.
Program v angličtině je zpoplatněn částkou 2000 Kč.
Péče o blízké: Jak nabídnout pomocnou ruku?
S duševními obtížemi se během života může setkat každý z nás – aktuálně teď jde o každého čtvrtého na světě. Když někdo nám blízký prochází těžkým obdobím, může se zdát těžké najít správná slova podpory. Jak být v těžké situaci druhým oporou?
Na workshopu si interaktivní formou ukážeme, jak rozpoznat varovné signály duševních obtíží a jak citlivě mluvit s blízkým, kterému není dobře. Povíme si, kdo je kdo v síti odborné pomoci a přiblížíme vám její fungování. Představíme vám základní dovednosti vedení podpůrného rozhovoru, zorientujete se v síti služeb v oblasti péče o duševní zdraví a zjistíte, jak si vytvořit krizový plán.
Z workshopu si odnesete:
- základní informace o tématu duševního zdraví;
- schopnost rozpoznat varovné signály duševních obtíží;
- techniku podpůrného rozhovoru s blízkým člověkem;
- znalost možností odborné pomoci, kde ji hledat a proč se jí nemusíte bát a
- tipy na to, jak při pomáhání druhým nezapomenout na sebe.
Program v angličtině je zpoplatněn částkou 2000 Kč.
Péče o děti: Jak pečovat o dětské duševní zdraví?
Máte pocit, že dítě nebo mladý člověk z vašeho okolí potřebuje pomoc, ale nevíte, jak na to? Náš workshop vám pomůže rozpoznat, že se něco děje a napoví vám, jak dítěti podat pomocnou ruku.
Zhruba 36 % dětí ve věku od 13 do 18 let zažívá nějakou formu duševních obtíží. K snížení rizika jejich rozvoje zásadně pomáhá včasné zachycení varovných signálů a následné vyhledání pomoci. Poradíme vám, jak v obtížných situacích citlivě zareagovat a navázat s dítětem citlivou řeč. Podíváme se také na to, jaké v ČR fungují služby v oblasti podpory dětského duševního zdraví a kam se můžete obracet jako dospělí, kteří mají obavy o dítě.
Z workshopu si odnesete:
- schopnost rozpoznat varovné signály duševních obtíží u dětí a mladých;
- tipy na to, jak dětem a mladým pomoci duševním obtížím předcházet;
- znalost možností odborné pomoci, kde ji hledat a proč se jí nemusíte bát;
- konkrétní tipy na to, jak při pomáhání druhým sami nevypustit duši.
Program v angličtině je zpoplatněn částkou 2000 Kč.
Přidejte se k firmám, které nevypouštějí duši!
Našimi klienty byly například společnosti Ernst & Young, Česká televize, Allianz, Makro nebo Warhorse Studios.
Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, bool given in /data/web/virtuals/158305/virtual/www/wp-content/themes/draftspot_theme/ds_services_list.php on line 345