Eliška Bučková pro Anabell
29. 11. 2015

Eliška Bučková pro Anabell

Poruchy příjmu potravy jsou v současnosti zmiňovány často v souvislosti s trendy vyhublých modelek a jejich negativními vlivy na vnímání vlastního těla u mladých dívek. Myslíme si, že je důležité o tomto tématu mluvit, a snažit se podporovat kohokoliv, u koho máme podezření, že by mohl nějakou z poruch příjmu potravy trpět. Ačkoliv jsou mladé dívky rizikovou skupinou, chtěly bychom zdůraznit, že se problémy mohou týkat jak žen, tak mužů, a to v jakémkoliv věku. Také bychom rády poukázaly na to, že ačkoliv se fotografie a videa zdánlivě dokonalých žen prezentované v médiích určitou měrou mohou podílet na vzniku poruch příjmu potravy, většinou se za touto poruchou skrývá určitý hlubší, často okolím přehlížený či nerozpoznaný problém. Lidský zájem o takového člověka a o to, co ho trápí může být prvním krokem k uzdravení.

Rády bychom dnes sdílely video centra Anabell s komentářem České Miss Elišky Bučkové, která si obdobím extrémních diet a nezdravé štíhlosti také prošla.

Jsme rády, že našla sílu si svůj problém uvědomit, řešit jej a dokonce o něm otevřeně promluvit. Centrum Anabell, které video vytvořilo, je organizace, která nabízí kvalifikovanou a profesionální pomoc lidem s poruchami příjmu potravy – je tedy možné se na tuto organizaci kdykoliv obrátit. Více informací lze najít na webu www.anabell.cz.

Téma
Duševní obtíže Odborná pomoc
Líbil se vám článek?
Pošlete ho dál
Facebook

Přečtěte si další zajímavé články