Chcete, abychom přijeli k vám do školy?

Do vaší školy přijedou dva naši zkušení lektoři*ky, kteří žáky provedou interaktivním programem. V jeho průběhu se žáci a žákyně dozví, jaké jsou hlavní principy duševní hygieny a jak se o své duševní zdraví mohou starat. Předáme jim ​praktické tipy na to, jak zvládat školní stres, vyzkoušíme si s nimi ​relaxační techniku a doporučíme jim ​kontakty na poli psychologické pomoci, kam se mohou obrátit, pokud mají obtíže. Věnujeme se také tomu, jak tyto služby fungují, co od nich mohou čekat a sdílíme naše příběhy o tom, jaké je to žít s duševním onemocněním. Nastíníme také, jak se chovat a jak pomoci s duševními obtížemi svým blízkým, spolužákům a spolužačkám či kamarádům a kamarádkám.

Programem provází naši zkušení lektoři a lektorky, medici*čky a studenti*ky psychologie, mladí odborníci*e v pomáhajících profesích a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku.

Povaha programu je preventivní. Ačkoliv jsou naši lektoři*ky profesionálové ve svých oborech, není v jejich kompetenci poskytovat akutní pomoc ani jinou formu krizové intervence. Jelikož se program dotýká i obtížných témat, rádi s vámi předem zkonzultujeme, jestli je pro danou třídu vhodný.

Z důvodu zachování kvality je kapacita programu připravena pro ​kolektiv 1 třídy. 

Ačkoliv je reálná cena workshopu několikanásobně vyšší, díky finanční podpoře našich dárců a partnerů můžeme školám program nabídnout za dotovanou cenu 6 500 Kč.