Chcete, abychom přijeli k vám do školy?

Do vaší školy přijedou dva naši zkušení lektoři*ky, kteří žáky provedou interaktivním programem. Žáci a žákyně se v jeho průběhu dozvědí, jaké jsou hlavní principy duševní hygieny a jak se o duševní zdraví mohou starat. Předáme jim ​praktické tipy, jak zvládat školní stres, vyzkoušíme si s nimi ​relaxační techniku a doporučíme ​kontakty na poli psychologické pomoci, kam se mohou obrátit, pokud mají obtíže. Věnujeme se také tomu, jak tyto služby fungují, co od nich mohou čekat a sdílíme naše příběhy o tom, jaké je to žít s duševním onemocněním. Nastíníme také, jak se chovat a jak pomoci s duševními obtížemi svým blízkým, spolužákům*ám či kamarádům*ám.

Programem provází naši zkušení lektoři a lektorky, medici*čky a studenti*ky psychologie, mladí odborníci*e v pomáhajících profesích a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku.

Z důvodu zachování kvality je kapacita programu připravena pro ​kolektiv 1 třídy. Program neslouží k řešení konkrétních obtíží u jednotlivých žáků*yň ve třídě. Jedná se o preventivní program určený pro kolektiv celé třídy.

Ačkoliv je reálná cena workshopu několikanásobně vyšší, díky finanční podpoře našich dárců a partnerů můžeme školám program nabídnout za dotovanou cenu 6 500 Kč.