Duševní zdravověda pro sociální pracovníky a pracovnice

Duševní zdravověda pro sociální pracovníky a pracovnice

Kurz Duševní zdravověda pro sociální pracovníky a pracovnice je určen všem, kteří věnují svůj čas péči lidem v těžké životní situaci. Na duševním zdraví pomáhajících profesí záleží. A my ho chceme podpořit. 💜

V tomto kurzu se zaměřujeme na to, co opravdu potřebují ti, kteří každodenně pomáhají druhým. Sledujeme a mapujeme výzvy, kterým sociální pracovníci a pracovnice čelí, od úzkostí spojených s časovým tlakem až po bezmoc a ztrátu smyslu z vykonávání profese. Naplnění jejich potřeb a jejich duševní zdraví je pro nás prioritou. Uvědomujeme si, jak klíčové je, aby byli silní nejen pro sebe, ale i pro ty, které podporují.

Kurz je navržen tak, aby poskytl nejen podporu v profesním životě pomáhajících, ale také jim dal nástroje pro osobní péči o duševní zdraví. Ukážeme jim, jak mohou pečovat o sebe a zároveň efektivně podporovat svou klientelu.

Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí pod číslem A2023/1169-SP/PC/VP a účastníci a účastnice na konci obdrží certifikát o absolvování v časové dotaci 8 hodin.

Co vám kurz může přinést?

Kurz vám přinese vhled do problematiky duševního zdraví a péče o něj. Odnést si můžete praktické nástroje, které vám mohou pomoci nejen při práci s klientelou, ale i ve vašem soukromí.

Co vám kurz nepřinese?

Kurz vám nepřinese vhled do typů duševních obtíží a ani vás nenaučí diagnostikovat nebo vést krizový rozhovor. Kurz nerealizujeme supervizní formou.

Na kurzu získáte:

  • informace o tématu duševního zdraví
  • schopnost rozpoznat varovné signály duševních obtíží
  • základy psychohygieny a tipy na vlastní wellbeing
  • předcházení syndromu vyhoření a praktické tipy jak zvládat stres
  • vedení podpůrného rozhovoru s klienty
  • reflexe a sdílení zkušeností

Kurz můžeme uspořádat jako otevřený i uzavřený pro organizaci na míru. Kurz je přizpůsoben klientele, se kterou účastníci a účastnice pracují. Kurz můžeme uspořádat ve vašich prostorách.

15 na workshopu
8 hodin
ČJ
Pro sociální pracovníky*ice

Plná cena programu je 26 100,- Kč s DPH (8 hodin).
Nezávazně poptat

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, bool given in /data/web/virtuals/158305/virtual/www/wp-content/themes/draftspot_theme/ds_services_list.php on line 345