Programy pro středoškoláky*čky

Chcete, abychom přijeli k vám do školy?

Workshop Duševní zdravověda pro středoškoláky*čky je zaměřený na osvětu a prevenci v oblasti duševního zdraví a duševních onemocnění. Žáci a žákyně ho s námi absolvují od školního roku 2016/17 a doposud jím prošlo přes 10 000 dětí ze všech krajů České republiky. Mladiství jsou v rozvoji duševních onemocnění ohroženou skupinou a podle Světové zdravotnické organizace se 20 % 13-18letých potýká s duševními obtížemi. Cílem preventivního programu Duševní zdravověda pro středoškoláky a středoškolačky je proto zvýšit gramotnost v oblasti duševního zdraví u dětí a mladistvých, snížit potenciál rozvoje duševních onemocnění a podpořit zdravou péči o jejich psychiku a včasné vyhledání odborné pomoci.

Do vaší školy přijedou dva naši zkušení lektoři*ky, kteří žáky provedou interaktivním programem. Žáci a žákyně se v jeho průběhu dozvědí, jaké jsou hlavní principy duševní hygieny a jak se o duševní zdraví mohou starat. Předáme jim ​praktické tipy, jak zvládat školní stres, vyzkoušíme si s nimi ​relaxační techniku a doporučíme ​kontakty na poli psychologické pomoci, kam se mohou obrátit, pokud mají obtíže. Věnujeme se také tomu, jak tyto služby fungují, co od nich mohou čekat a sdílíme naše příběhy o tom, jaké je to žít s duševním onemocněním. Nastíníme také, jak se chovat a jak pomoci s duševními obtížemi svým blízkým, spolužákům*ám či kamarádům*ám.

Programem provází naši zkušení lektoři a lektorky, medici*čky a studenti*ky psychologie, mladí odborníci*e v pomáhajících profesích a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku.

Z důvodu zachování kvality je kapacita programu připravena pro ​kolektiv 1 třídy. Program neslouží k řešení konkrétních obtíží u jednotlivých žáků*yň ve třídě. Jedná se o preventivní program určený pro kolektiv celé třídy.

Ačkoliv je reálná cena workshopu několikanásobně vyšší, díky finanční podpoře našich dárců a partnerů můžeme školám program nabídnout za dotovanou cenu 6 000 Kč.

kolektiv 1 třídy (max. 35 studentů*ek) + 1 učitel​*ka
5 x 45 minut + přestávky
v českém jazyce
pro 1.- 4. ročník SŠ a kvinty-oktávy osmiletých gymnázií

Podpořte nás

Díky vaší finanční podpoře můžeme ročně navštívit až 3 500 školáků*ek. Děkujeme!

Co o programu říkají středoškoláci*ky?

Díky skvělým lektorkám jsem získala odvahu a rozhodla se poprvé s někým dospělým promluvit o tom, co mě trápí.
studentka SŠ
Líbilo se mi, že přišel i člověk, který si tím sám prošel, a ví, o čem mluví. Bylo fajn vidět, že to nejsou pouze věty.
student SŠ
Školní workshopy mě nikdy moc nebavily, ale tenhle byl super! Dost jsem se toho naučila a znám teď spoustu nových věcí.
studentka SŠ
Jsem za workshop moc rád, už asi víc vím, čím si prochází přítelkyně.
student SŠ

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, bool given in /data/web/virtuals/158305/virtual/www/wp-content/themes/draftspot_theme/ds_services_list.php on line 341