Programy pro vysokoškoláky*čky

Jak nevypustit duši na vysoké škole

Workshop Jak nevypustit duši na vysoké škole se zaměřuje na obtíže, se kterými se vysokoškoláci a vysokoškolačky během studia běžně potýkají, od stresu až po pocity méněcennosti a syndrom vyhoření. V průběhu workshopu se studenti*ky dozví, jak pečovat o své duševní zdraví, zorganizovat si čas, najít rovnováhu mezi školou a volným časem a jak nakládat se stresem a tlakem okolí. Součástí workshopu je i nácvik praktických technik, jako jsou dechová cvičení pomáhající při úzkosti, postupy zvládání panického záchvatu, způsoby aktivace při ztrátě motivace či depresivní náladě a ukázku technik mindfulness. Na závěr předáme studentům*kám potřebné kontakty a informace o službách, které mohou v případě potřeby využít.

Kromě odborníků z našeho týmu na jeho konceptu spolupracovali i vysokoškoláci a vysokoškolačky, kteří v Nevypusť duši působí jako lektoři a lektorky.

Programem provází naši zkušení lektoři a lektorky, medici*čky a studenti*ky psychologie, mladí odborníci*e v pomáhajících profesích a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku.

Povaha programu je preventivní. Ačkoliv jsou naši lektoři*ky profesionálové ve svých oborech, není v jejich kompetenci poskytovat akutní pomoc ani jinou formu krizové intervence.

max. 35 studentů*ek
120 min
v českém jazyce
pro libovolný ročník vysokoškolského studia

Vysokoškolské duše potřebují preventivní péči.

Abychom měli dostatek odborníků a odbornic v potřebných oborech, je třeba jim věnovat dostatečnou pozornost.


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, bool given in /data/web/virtuals/158305/virtual/www/wp-content/themes/draftspot_theme/ds_services_list.php on line 345